احمق فرهنگ معرفی خداوند فعالیت کودکان

احمق: فرهنگ معرفی خداوند فعالیت کودکان جشنواره نوجوانان اجرای طرح

گت بلاگز وب‌گردی عواقب ثبت نکردن ازدواج

برای اینکه سند ازدواج، رسمی محسوب شود انجام مراحلی نیاز است و باید علاوه بر همسران افرادی دیگر یعنی مجری یا مجریان صیغه (عاقد) و سه شاهد و دو معرف آن را امض

عواقب ثبت نکردن ازدواج

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، فقط منزل و ماشین و ملک و املاک نیست که باید ثبت شوند. بعضی اتفاق های مهم زندگی هم نیاز به این دارند که شش دانگ به نام ما بخورند. دیده اید آدم تا اموالش شش دانگ به نامش نخورد خیالش راحت نمی شود! ازدواج هم همین طور است و تا ثبت نشود رسمیت ندارد.

عبارات مهم : انگشت
حتما می پرسید اگر رسمی نباشد چه اتفاقی می افتد؟

اگر ازدواجتان رسمی نباشد مورد حمایت قانون نیست؛ یعنی اگر بخواهید به موجب این ازدواج دعوایی در دادگاه مطرح کنید، چون ازدواج جایی ثبت نشده است اصلا به این عنوان پیگیری نمی شود؛ مهمتر این که ثبت نکردن ازدواج مجازات هم دارد.

مجبوری ثبت کنی

همه چیز حساب و کتاب دارد، دیگر چه برسد به ازدواج و طلاق و اینجور حرفها البته قبل از ورود به بحث باید این توصیه را هم گوشزد کنیم که اضطراری بودن ثبت فقط جهت آنهایی است که ازدواج دائم می کنند. ثبت ازدواج موقت یا همان صیغه همچنان اختیاری است و به ثبت دردفاتر رسمی ازدواج و طلاق نیاز ندارد مگر اینکه ارتباط زن و مرد منجر به بارداری شده است باشد یا در ازدواج موقت عروس زن شرط کرده باشد که ازدواج ثبت شود.


شما هم مجازات می شوید!

شانه هایتان را اوج بیندازید و فکر نکنید ماجرای ثبت نشدن یک ازدواج با تنبیه کردن دفتردار حل می شود. ثبت ازدواج اضطراری است و در واقع جهت حفظ کیان خانواده، ثبت ازدواج دائم، طلاق و رجوع طبق مقررات باید انجام شود.

حالا اگر مردی به سرش بزند و این کار را انجام ندهد، یعنی بدون ثبت دردفاتر رسمی ازدواج دائم کند ضمن الزام به ثبت واقعه به جزای نقدی درجه 5 (بیش از80 میلیون ریال) یا حبس تعزیری درجه 7 (از 91 روز تا 6 ماه) محکوم می شود.

قابل توجه زن ها: دراین زمینه فقط مردها جریمه و مجازات می شوند.

امضا و اثر انگشت

برای اینکه سند ازدواج، رسمی محسوب شود انجام مراحلی نیاز است و باید علاوه بر همسران افرادی دیگر یعنی مجری یا مجریان صیغه (عاقد) و سه شاهد و دو معرف آن را امضا کنند.

اما اگر زن و مرد بی سواد باشند باید یک نفر مطلع باسواد که معتمد شخص بی سواد است در دفترخانه حاضر شود و ثبت سند ازدواج را جهت شخص بی سواد بخواند بعد از آن فرد بی سواد باید سند ازدواج را انگشت بزند. جهت رسمی کردن ثبت ازدواج در کنار امضای زوجین حداقل امضای سه شاهد مورد نیاز هست.

قانون حتی پرسشها شنوایی و بینایی را هم بهانه ای جهت ثبت نکردن ازدواج نمی داند و زوجینی که ازاین پرسشها زحمت می برند باید همراه خود معتمدی را داشته باشند تا مطلب را بتواند به آنها بفهماند.

منبع: میزان

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انگشت | قانون | مجازات | ازدواج | اثر انگشت | ثبت کردن ازدواج | عقد نکاح | صیغه عقد

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog