احمق فرهنگ معرفی خداوند فعالیت کودکان

احمق: فرهنگ معرفی خداوند فعالیت کودکان جشنواره نوجوانان اجرای طرح

گت بلاگز اخبار اجتماعی سفره‌خانه‌ها مکان عمومی خاص هستند! ، تلاش مجلس جهت بازگشت مجدد قلیان به اماکن عمومی

چند ماهی از اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در استان البرز و به خاص کلانشهر کرج می گذرد، طبق تبصره 1 ماده 13 این قانون، مصرف دخانیات در اماکن

سفره‌خانه‌ها مکان عمومی خاص هستند! ، تلاش مجلس جهت بازگشت مجدد قلیان به اماکن عمومی

تلاش مجلس جهت بازگشت مجدد قلیان به اماکن عمومی/ سفره منزل ها مکان عمومی خاص هستند!

عبارات مهم : سیگار

چند ماهی از اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در استان البرز و به خاص کلانشهر کرج می گذرد، طبق تبصره 1 ماده 13 این قانون، مصرف دخانیات در اماکن عمومی یا وسایل نقلیه عمومی موجب حکم به جزای نقدی خواهد شد.

به گزارش ایسنا، اماکن عمومی طبق آیین نامه ممنوعیت استعمال و عرضه سیگار و سایر مواد دخانی در اماکن عمومی، به محل هایی اطلاق می شود که محل استفاده و مراجعه عمومی مردم هست، از قبیل اماکن متبرکه و مقدسه، مساجد، مصلی ها، کارخانجات، بیمارستان ها، درمانگاه ها، مطب ها، سالن های نمایش، سینماها، سالن مهمانخانه ها(هتل ها) و مهمانسراها و میهمان پذیرها، خوراک سراها( رستوران ها)، گنجینه ها(موزه ها)، پایانه ها( ترمینال ها)، فروشگاه های بزرگ، اماکن فرهنگی و فرهنگسراها، کتابخانه های عمومی، ورزشگاه ها، مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی، وسایل نقلیه عمومی، مؤسسات و شرکت های دولتی و عمومی، نهادهای انقلاب اسلامی، بانک ها، شرکت های دولتی و شهرداری ها

در هر حال اجرای این قانون و جلوگیری از عرضه قلیان در مکان هایی چون سفره منزل ها، چای منزل ها و … باعث برگزاری چندین تجمع اعتراضی در نقاط متفاوت کرج شد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا که مدیر کمیسیون امور داخلی و شوراها نیز است با حضور در برنامه اقتصاد پویا شبکه البرز در این خصوص گفت: ما در قانون دخانیات تعریفی داریم از اماکنی که دخانیات و عرضه دخانیات در آن اماکن ممنوع هست، طبق این تعریف این اقدام در اماکن عمومی کلا ممنوع است.

سفره‌خانه‌ها مکان عمومی خاص هستند! ، تلاش مجلس جهت بازگشت مجدد قلیان به اماکن عمومی

کولیوند افزود: طبق این تعریف قهوه منزل ها و سفره منزل های سنتی و حتی اتاق های سیگار در ترمینال ها و فرودگاه ها نیز جز اماکن عمومی محسوب می شوند.

وی ادامه داد: ما این عنوان را بررسی کردیم، با دادستان هم صحبت کردیم و جلساتی نیز گذاشتیم، مدیر اتحادیه سفره منزل های کشور را هم به مجلس دعوت کردیم و به این نتیجه رسیدیم که باید از مجلس استفساریه بگیریم که آیا قهوه منزل ها و سفره منزل های سنتی و اتاق های سیگار مشمول قانون اماکن عمومی است یا اماکن عمومی خاص هستند.

کولیوند خاطرنشان کرد: متن این استفساریه را بنده نوشته ام، پاسخ مجلس را هم تنظیم کردیم، در واقع عالی ترین گزینه هم استفساریه هست، چون اگر به سمت اصلاح قانون می رفیتم حدود 6 ماه طول می کشید.

وی تصریح کرد: این استفساریه ثبت شده است و پاسخ مجلس هم خیر است به این معنا که قهوه منزل ها و سفره منزل های سنتی و اتاق های سیگار در پایانه ها و فرودگاه ها جز اماکن عمومی خاص محسوب می شوند.

چند ماهی از اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات در استان البرز و به خاص کلانشهر کرج می گذرد، طبق تبصره 1 ماده 13 این قانون، مصرف دخانیات در اماکن

این نماینده مجلس شورای اسلامی در آخر اعلام کرد: با این استفساریه دست دستگاه قضایی هم جهت کمک به کسانی که مجوز دارند باز می شود، لیکن ما در البرز بیش از دوهزار مجموعه غیرمجاز داریم که باید بسته شوند و مراحل دریافت مجوز را طی کنند.

واژه های کلیدی: سیگار | قانون | دخانیات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog